KSW 64

KSW powraca do Atlas Areny, w której od lat odbywają się największe wydarzenia organizacji. W Łodzi do pierwszej obrony pasa wagi koguciej stanie Sebastian Przybysz, a jego przeciwnikiem będzie utalentowany Brazylijczyk, Bruno Santos23 października dojdzie także do starcia gigantów. Mariusz Pudzianowski zmierzy się z ponad 150 kilogramowym senegalskim zapaśnikiem, „Bombardierem”. W Atlas Arenie pojawią się również młode gwiazdy polskiej sceny MMA, Patryk Kaczmarczyk i Robert Ruchała, a po raz pierwszy w okrągłej klatce nogę postawi najlepszy piórkowy w naszym kraju, Daniel Rutkowski, którego w KSW przywita niebezpieczny Filip Pejić.

Zgromadzeni w Atlas Arenie kibice oraz setki tysięcy widzów przed telewizorami będą mieli okazję oglądać świetnie zapowiadający się bój mistrzowski w kategorii koguciej. Charyzmatyczny Sebastian Przybysz z KSW związany jest już ponad połowę swojej zawodowej kariery. 28-latek z Gdańska stanął do walki o pas mistrzowski podczas KSW 59. Po krwawej, obfitującej w zwroty akcji walce, która została okrzyknięta jednym z najlepszych pojedynków w historii KSW, Polak zrewanżował się Antunowi Raciciowi i został mistrzem dywizji koguciej. W pierwszej obronie pasa rywalem Przybysza będzie zaledwie 22-letni Bruno Augusto dos Santos. Brazylijczyk rozpoczął swoją karierę w KSW od pojedynku z ówczesnym mistrzem z Chorwacji. Ostatnio po pasjonującym pojedynku „Gafanhoto” wygrał z Pawłem Polityłą, czym zapewnił sobie szansę na ponowne stanięcie do walki mistrzowskiej.

Mariusz Pudzianowski i Serigne Ousmane Dia mieli spotkać się w marcu bieżącego roku na gali KSW 59. Niestety, w dniu walki Senegalczyk zaczął odczuwać bóle w jamie brzusznej i został przetransportowany do szpitala. Na miejscu personel medyczny stwierdził ostre zapalenia wyrostka robaczkowego, co automatycznie wykluczyło udział „Bombardiera” w starciu z Polakiem. Od razu po niefortunnych zdarzeniach, które doprowadziły do odwołania tego pojedynku, szefowie KSW zapowiedzieli, że ze względu na olbrzymie zainteresowanie starciem będą chcieli doprowadzić do tej walki ponownie. Pięciokrotny zdobywca tytułu World’s Strongest Man do tej pory sześciokrotnie walczył na galach KSW w Łodzi, z czego czterokrotnie w najważniejszych starciach wieczoru i zawsze cieszył się z wygranej. Ostatnio kibice KSW mogli oglądać Mariusza Pudzianowskiego w walce wieczoru gali KSW 61, kiedy to pokonał przed czasem Łukasza Jurkowskiego i tym samym został liderem w klasyfikacji największej liczby wygranych przez nokaut lub nokaut techniczny w historii KSW. „Bombardier” to jedna z trzech największych legend narodowego sportu swojego kraju, jakim są senegalskie zapasy. Ousmane Dia dwukrotnie został mistrzem świata w tym sporcie i sięgnął po tytuł „The King of the Arena”.

Autor jednego z najszybszych nokautów w historii KSW, Filip Pejić, przywita w okrągłej klatce KSW podwójnego mistrza FEN oraz Babilon MMA, Daniela Rutkowskiego. „Rutek” to aktualnie najlepszy polski zawodnik kategorii piórkowej. 32-latek z Radomia jest niepokonany od 2016 roku i od tamtej pory zgromadził serię 9 wygranych. Uwielbiany przez kibiców radomianin ma na koncie również starcia w boksie i szereg medali z czasów startów zapaśniczych. Filip Pejić na gali KSW 56 zapisał się na zawsze w historii KSW, kiedy to już w 11. sekundzie walki posłał na deski Sebastiana Rajewskiego. Był to drugi najszybszy nokaut w dziejach organizacji.

Na ten pojedynek czekali wszyscy kibice KSW od dnia debiutu obu zawodników w okrągłej klatce. Niepokonani reprezentanci nowej generacji fighterów w KSW, Robert Ruchała i Patryk Kaczmarczyk, skrzyżują rękawice, by zobaczyć, kto jest już gotowy na najtrudniejsze wyzwania w tej kategorii wagowej. 23-letni Ruchała do tej pory zwyciężył 5 pojedynków, a oba stoczone dla KSW zakończył przez poddania. Patryk Kaczmarczyk, także 23-letni posiadacz szabli mistrzowskiej organizacja Armia, dopisał 7. wygraną do rekordu na gali KSW 60, kiedy to w debiutanckim boju odprawił po szaleńczym starciu Michała Sobiecha.

Na KSW 64 dojdzie do absolutnie hitowej walki w kategorii półśredniej. Naprzeciw siebie staną „Cichy Zabójca” z Dagestanu i poznański „Zgniatacz”. Michał Pietrzak znany jest w całym kraju ze swoich znakomitych umiejętności zapaśniczych, ale na gali KSW 53 fani przekonali się, że reprezentant Czerwonego Smoka ma również w pięściach olbrzymią siłę. Shamil Musaev szturmem wdarł się do KSW i błyskawicznie zyskał sobie w oczach fanów i ekspertów miano jednego z najgroźniejszych nowych zawodników organizacji. 27-latek z Dagestanu w KSW efektownie kończył Huberta Szymajdę oraz Grzegorza Szulakowskiego, a także wypunktował Urosa Jurisicia.

W jedynym starciu pań na gali spotkają się dwie zawodniczki pochodzące z Łodzi. Rękawice skrzyżują wywodzące się ze sportów uderzanych Karolina Owczarz i Sylwia Juśkwiecz. „Owca” znakomicie wspomina Atlas Arenę. 28-latka zanotowała tam pierwszą wygraną w karierze, kiedy to na KSW 42 w 56. sekund poddała Paulinę Raszewską. Sylwia Juśkiewicz doskonale znana jest wieloletnim fanom sportów walki. „Mała” od 2012 roku zamiennie startuje zarówno w walkach MMA, jak i kickbokserskich.

Rozpędzony serią zwycięstw przed czasem Marcin Krakowiak spróbuje dołożyć do rekordu dwunastą wygraną, tym razem przed własną publicznością. Rywalem „Krakusa” będzie wracający po pierwszej przegranej w karierze inny specjalista od zwyciężania przed czasem, Cezary Kęsik. Krakowiak w okrągłej klatce KSW poddał po świetnym starciu Kacpra Koziorzębskiego i szybko uporał się z Borysem Borkowskim. Kęsik, zwany też „Polskim Czołgiem”, ma w KSW także dwie wygrane przed czasem na koncie, a w całej karierze aż 11 z 12 zwycięskich pojedynków wygrywał przez nokaut lub poddanie.

Jeden z najbardziej lubianych polskich zawodników, Albert Odzimkowski, po latach spędzonych w kategorii półśredniej na gali KSW 64 zadebiutuje w dywizji średniej. W nowej wadze naprzeciw Polaka stanie Jason Radcliffe. Albert Odzimkowski powalczy o swoje pierwsze zwycięstwo w okrągłej klatce KSW. Radcliffe jest niezwykle niebezpieczny od pierwszych sekund pojedynku, czego dowodem może być aż 12 starć zakończonych w pierwszych 2 minutach walki.

Organizacja KSW kontynuuje również proces wzmacniania kategorii półciężkiej i poszukiwania nowych, uzdolnionych fighterów. Dlatego też październikową galę otworzy starcie niepokonanych zawodników z Polski i Francji, Adama Tomasika i Oumara Sy.


Walka o pas wagi koguciej | Bantamweight Championship Bout

61,2 kg/135 lb: Sebastian Przybysz (8-2, 4 KO, 1 Sub) vs Bruno Augusto dos Santos (10-2, 1 KO, 5 Sub)

+120,2 kg/+265 lb: Mariusz Pudzianowski (15-7, 10 KO) vs Serigne Ousmane „Bombardier” Dia (2-0, 2 KO)

65,8 kg/145 lb: Daniel Rutkowski (12-2, 6 KO, 1 Sub) vs Filip Pejić (15-5-2, 10 KO, 3 Sub)

65,8 kg/145 lb: Robert Ruchała (5-0, 3 Sub) vs Patryk Kaczmarczyk (7-0, 1 KO, w Sub)

77,1 kg/170 lb: Michał Pietrzak (10-4, 3 KO, 2 Sub) vs Shamil Musaev (14-0, 8 KO, 2 Sub)

56 kg/123 lb: Karolina Owczarz (4-1, 2 Sub) vs Sylwia Juśkiewicz (9-6, 6 KO)

83,9 kg/185 lb: Cezary Kęsik (12-1, 9 KO, 2 Sub) vs Marcin Krakowiak (11-3, 5 KO, 6 Sub)

83,9 kg/185 lb: Albert Odzimkowski (11-5, 3 KO, 7 Sub) vs Jason Radcliffe (16-8, 10 KO, 4 Sub)

93 kg/205 lb: Adam Tomasik (5-0, 2 KO, 3 Sub) vs Oumar Sy (4-0, 2 KO, S Sub)

Oglądaj na żywo w FEROmedia
w usłudze pay-per-view!

Zamów dostęp do Gali KSW 64 w FEROmedia wybierając na pilocie opcję:

Menu -> Samoobsługa -> Zarządzanie pakietami

lub zadzwoń

Biuro Obsługa Klienta: 25 794 00 00

ZAPRASZAMY!
Opublikowano 18 październik, 2021