Przyłącze

WNIOSEK

 o wydanie warunków technicznych przyłącza światłowodowego

do wskazanego obiektu w poniższym formularzu.

Wypełnij wniosek >>>

Wydrukuj Wniosek >>>>

Złożenie wniosku umożliwi naszemu zespołowi projektowemu odnalezienie najbliższego punktu rozgałęźnego, do którego będzie wpięte przyłącze oraz pozwoli wykazać najbliższe włókno światłowodowe lub spliter optyczny, z którym zostanie połączone włókno z Państwa przyłącza. Niestety może wydarzyć się tak, że miejsce to będzie na tyle oddalone, że inwestycja znajdzie się poza zakresem ekonomicznej racjonalności wykonawczej. Zalecamy, aby w takim przypadku zwiększyć frekwencję ilości przyłączy końcowych z danej ulicy, z danego sołectwa, co niewątpliwie zmniejszy koszty indywidualnego przyłącza, gdyż zostaną one podzielone na większą ilość użytkowników końcowych. Nasza firma dofinansowuje nawet do 75% kosztów budowy przyłącza po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przyszłego użytkownika przyłącza. Pamiętaj, że po wybudowaniu przyłącza, zgodnie z polskim prawem telekomunikacyjnym, w artykule 139 oraz dyrektywą unijną o braku zasadności duplikowania infrastruktury telekomunikacyjnej, świadczącym usługi telekomunikacyjne na przyłączu może być każda inna firma telekomunikacyjna, która legalnie wydzierżawi lokalną pętle abonencką LLU (Local Loop Unbundling) lub kanał cyfrowy BSA (Bit Steram Access).

Firma Feromedia świadczy usługi Internetu, Interaktywnej Telewizji Cyfrowej oraz Telefonii w oparciu o wysoko wydajne rozwiązania światłowodowe w technologii FTTH (Fiber To The Home). Jest to określenie infrastruktury, w której światłowód łączy centralę światłowodową (OLT) bezpośrednio z mieszkaniem klienta. Oznacza to, że między dostawcą a odbiorcą nie ma żadnych barier mogących spowalniać transfer, a ten w przypadku światłowodu jest nieograniczony. Czym tak naprawdę jest światłowód? To przezroczyste włókno szklane, w którym przesyłanie danych odbywa się za pomocą światła. Należy pamiętać, że to najnowocześniejsza technologia teleinformacyjna, którą wyróżnia nieograniczona prędkość przesyłu danych, niezawodność i odporność na zakłócenia. W najprostszym tłumaczeniu użytkownik korzystający z usług w tej technologii ma zapewniony szybki, stabilny i bezlimitowy dostęp do Internetu, telewizji i telefonii niezależnie od jakichkolwiek uwarunkowań zewnętrznych, które drastycznie wpływają na tradycyjne infrastruktury telekomunikacyjne (kable miedziane, łącza radiowe).

Za pośrednictwem przyłącza światłowodowego z naszej firmy dostają Państwo możliwość skorzystania z wyżej wymienionych usług. Oferujemy Państwu Internet o prędkościach – 20 Mbps, 50 Mbps, 80 Mbps. 100 Mbps, 150 Mbps, 200 Mbps, 600 Mbps i 1000 Mbps a dla firm nawet 10 Gbps. Z kolei telewizja światłowodowa o wysokiej jakości HD/3D/4K – około 200 kanałów (pakiet Startowy, Brązowy, Srebrny, Złoty, Platynowy), nie wymagająca żadnej anteny zewnętrznej pozwala oprócz bieżącego oglądania emitowanych programów na nagrywanie, zatrzymywanie i cofanie programów oraz oferuje możliwość oglądania ich od początku. Trzecią usługą jest dostęp do Telefonii Cyfrowej o niespotykanej jakości i funkcjonalności względem telefonii analogowej. Pojedyncze przyłącze światłowodowe może obsłużyć nawet 1000 numerów zewnętrznych. Tradycyjne przyłącze analogowe zazwyczaj obsługuje do 3 numerów co powoduje konieczność stosowania numeracji wewnętrznej w oparciu o centralę PBX. Przyłącze światłowodowe pozbawione jest tych wad i kosztów.

Formularz zgłoszenia wniosku:

 
Dane obiektu wnioskowanego o przyłączenie


 


Dane wnioskodawcyOdbiór warunków przyłącza

Oświadczenia