Canal + dla wsztystkich – Żmijowisko

W związku z premierą nowego serialu kryminalnego CANAL+ ORIGINAL „Żmijowisko” , która odbędzie się w niedzielę 3 listopada o godz. 21:30, zostało zaplanowane  pasmo odkodowane CANAL+  dla wszystkich abonentów telewizji na okres 24h, czyli od godz. 6:00 w niedzielę 3.11 do godz. 6:00 w poniedziałek 4.11.

O SERIALU

„Żmijowisko” to oryginalna produkcja CANAL+ na podstawie popularnej książki Wojciecha Chmielarza. To współczesny konflikt pokoleń z tragedią w tle. Ile człowiek jest w stanie zrobić dla swoich dzieci i jak wiele może to kosztować.

Serial „Żmijowisko” opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do letniska „Żmijowisko”. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili. Rozpoczynają się zakrojone na wielką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić poszukiwania.

W trakcie jego prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków. Tym bardziej, że w tle poszukiwań nastolatki jest historia jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo ujawnia się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

Reżyserem wszystkich odcinków serialu jest Łukasz Palkowski („Belfer”). W rolach głównych wystąpią m.in.: Paweł DomagałaAgnieszka ŻulewskaCezary PazuraPiotr StramowskiWojciech Zieliński. W obsadzie znaleźli się także Joachim Lamża, Davina Reeves-Ciara, Szymon Piotr WarszawskiStanisław Cywka, Kamila Urzędowska, Hanna Koczewska, Marta Malikowska, Małgorzata Klara.

Scenariusz napisali wspólnie Dana Łukasińska oraz autor powieści, Wojciech Chmielarz. Autorem zdjęć jest Michał Sobociński.

Opublikowano 15 października, 2019