Komunikat prasowy

Szanowni Państwo,

W związku z kolejną zmasowaną akcją, szkalującą dobre imię marki Feromedia, na której rozwój i pozytywne postrzeganie pracuje kilkanaście firm zatrudniających łącznie ponad 150 osób, chcielibyśmy przekazać nasze stanowisko w zaistniałej sytuacji.

Od piątku 18 września b.r. dostajemy sygnały, że wielu Klientów otrzymało pismo, w którym na jednej stronie wydrukowany jest wniosek o przeprowadzenie kontroli legalności działania przedsiębiorcy telekomunikacyjnego, kierowany do podmiotu nieznanego, zaś na drugiej stronie zamieszczono komentarz szkalujący przedsiębiorcę. Wniosek podpisany został przez Starostę Łukowskiego Janusza Kozioła. Pomimo, że na wniosku nie wskazano adresata, co dowodzi, że intencją jego przygotowania jest rozsiewcze rozpowszechnianie w celu szkalowania przedsiębiorcy telekomunikacyjnego, to Urząd Komunikacji Elektronicznej, w swojej odpowiedzi na niniejszy wniosek, jasno i wyraźnie wskazał, że pismo starosty nawołuje do złamania podstawowych praw i wolności gwarantowanych przez najwyższy akt Rzeczypospolitej Polskiej, jakim jest Konstytucja tego Kraju. Poza tym UKE dobitnie stwierdza, że: “nieuprawnione są tezy o niedopuszczalności funkcjonowania Przedsiębiorcy na rynku i świadczenia przez niego usług telekomunikacyjnych”. Dla Państwa refleksji i oceny pozostawiamy odpowiedź na pytanie: dlaczego do Klientów został rozesłany tylko wniosek Starosty Łukowskiego, bez dołączonej odpowiedzi Urzędu Komunikacji Elektronicznej?

Ponieważ w obrocie prawnym nie istnieje żadna decyzja administracyjna, jak i wyrok sądu, który wskazywałby na samowolę budowlaną lub inne nielegalne działania naszej firmy, to niewątpliwie stawianie takich tez, przez wysoko postawionych urzędników, mogą wypełniać znamiona pomówień, podlegających karze z z art. 212 kodeksu karnego.

Być może Odbiorcy pisma są zaskoczeni postawą Starosty Łukowskiego Janusza Kozioła, natomiast nas zupełnie ona nie zaskakuje, gdyż na przestrzeni ostatnich kilku lat jest to kolejna zorganizowana akcja rozsiewcza mająca na celu zdestabilizowanie funkcjonowania naszej firmy. Podobne pisma Janusz Kozioł podpisywał i adresował do Prokuratury Apelacyjnej i Okręgowej w Lublinie, Komendy Wojewódzkiej w Lublinie, Komendy Powiatowej w Łukowie, Łukowskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Łukowie, Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lublinie, Ministra Infrastruktury i Rozwoju, Ministra Administracji i Cyfryzacji, CBA, ABW, Powiatowej Straży Pożarnej i najprawdopodobniej wielu innych pisemnie i słownie. Pisma te stanowią materiał dowodowy w postępowaniu karnym m.in. przeciwko Staroście Januszowi Koziołowi, a przedmiotowy wniosek również do nich dołączy.

Chcielibyśmy Państwa zapewnić, że pomimo tak szerokiego frontu czarnego marketingu, nasza firma rozwija się wyśmienicie, rozbudowujemy wiele przyłączy światłowodowych w technologii FTTH/GPON na powiecie łukowskim, ryckim, bialskim, siedleckim, radzyńskim, garwolińskim, lubartowskim, a nasza infrastruktura oparta o własne światłowody sięga niemalże od Wisły do Bugu. Uspakajamy naszych obecnych i przyszłych Abonentów, że nie ma żadnych przesłanek do zaprzestania świadczenia usług telekomunikacyjnych.

W wyżej wymienionej przestrzeni geograficznej współpracujemy z kilkudziesięcioma samorządami i pomimo, że inwestycje liniowe mają wybitnie ciężko w przestrzeni urzędniczej, to żaden z tych samorządów nie angażuje się tak aktywnie w hamowanie inwestycji i oczernianie naszej marki. Szereg pisemnych pomówień spowodowało pasmo nieustannych kontroli, w tym miejscu należy zaznaczyć, że po kilkumiesięcznej kontroli realizowanej przez Najwyższą Izbę Kontroli, po zbadaniu podstaw prawnych procesu i procedur inwestycyjnych, NIK stwierdził, że są one zgodne z prawem.

Reasumując, rozsyłany do Klientów wniosek, podpisany przez Starostę Łukowskiego Janusza Kozioła, wraz z informacją na odwrocie, jest działaniem niemieszczącym się w ramach żadnej etyki, moralności i zostanie poddany badaniu pod kątem łamania prawa i wkraczania w obszar karalności wynikający z kodeksu karnego.

Z wyrazami szacunku,
Agnieszka Budner
Mariusz Budner

Opublikowano 23 wrzesień, 2015